Projekt Vzdělávací dny AŠSK - den 3.

Projekt Vzdělávací dny AŠSK - den 3.

13.08.2020
​​​​​​​Dnešním cílem byla návštěva Jeskyní Na Pomezí. Odjeli jsme opět vláčkem, vystoupili na zastávce na znamení a těšili se na prohlídku.

Trasa pod zemí nebyla příliš dlouhá, celkem 530 metrů,  ale čekalo nás spoustu schodů. Pan průvodce nám ukázal několik nádherných krápníků, prošli jsme několik dómů s nádhernými názvy – Ledový dóm, Dóm u smuteční vrby, Bílý dóm… Potěšilo nás, že si u velkého krápníku ve tvaru srdce můžeme přát  přání, které se nám do roka splní a  dokonce si na něj můžeme sáhnout. Měli jsme také štěstí na netopýry. Asi jsme byli moc hodní, protože se před námi neschovávali a tak jsme s nimi během prohlídky potkali několikrát.

Když jsme si opět zvykli na venkovní teplotu (v jeskyni bylo opravdu chladno), vyrazili jsme směr Lázně Jeseník. Dnes jsme kromě znalostí prověřovali i odvahu, trhání kopřiv bylo veselé a zábavné. Také jsme vyhodnotili nejlepší sběrače. Po cestě jsme zpívali, soutěžili a malí opět štěbetali a štěbetali. Po vydatném obědě jsme se autobusem vrátili  domů.

Fotografie
foto30.jpg
foto31.jpg
foto32.jpg
foto33.jpg
foto34.jpg
foto35.jpg
foto36.jpg
foto37.jpg
foto38.jpg
foto39.jpg
foto40.jpg
foto41.jpg
foto42.jpg
foto43.jpg
foto44.jpg