​​​​​​​“Lyžuj lesy 2019”

27.01.2019
Dne 22. ledna jsme měli možnost zúčastnit se skvělé sportovní akce “Lyžuj lesy”, která se konala celkem na šesti místech České republiky, mimo jiné i v nedaleké Horní Lipové, nad penzionem Kovárna. Tato akce byla určena pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, kterou přijel  osobně podpořit ambassador závodu a český reprezentant Adam Fellner.

Cílem projektu Lyžuj lesy je přilákat děti na atraktivní závody a následně je formou přihlášení do vybraného lyžařského klubu přivést k pravidelnému sportování.

Závod zajistil klub Fenix Ski Team Jeseník, který připravil okruhy 200 a 500 metrů plné umělých i přírodních překážek umožňujících propojení techniky běhu a obratnosti na lyžích. Závodilo se ve čtyřech kategoriích dle ročníků základní školy, tedy v kategorii pro 1.-2. třídu, 3.-5. třídu, 6.-7. třídu a 8.-9. třídu. Vyhlášení vítězů a tratě bylo zvlášť pro závodníky již registrované v lyžařském oddíle a pro neregistrované závodníky bez větších běžkařských zkušeností.

Z naší školy se zúčastnilo celkem 22 závodníků, z toho jsme získali 12 umístění.

Sportovní akce byla velmi dobře zajištěná, podmínky byly velmi dobré. Žáci měli bohaté občerstvení v zázemí Magacíny, získali velmi hodnotné ceny. Budeme se těšit na další rok.