“Budoucnost jste vy”  skupina pro nadané děti

08.02.2019
“Budoucnost jste vy” zní v jednom z hesel jedné bankovní instituce působící na českém kapitálovém trhu, která v Česku obsluhuje přibližně 1,7 milionů zákazníků.

Dne 7.2. jsme se vydali se skupinkou do této banky, abychom se seznámily s prostředím, kde velkou roli hrají finance.

Seznámili jsme se s paní ředitelkou Janou Čížkovou, která si s námi povídala o tom, jak fungují jednotlivé oddělení banky, co vše v bance můžeme vyřídit. Vysvětlila, k čemu ji lidé využívají, co je podnikatelský, spořící účet atd.  K jaké přepážce chodí bonitní klientela, co vše se odehrává na pokladně.

Na závěr zadala žákům malý test. Zkuste si ho s námi, zda byste ho zvládli:

1. Jaké typy účtu si lze běžně v bankách vyřídit?
  2. Jaké možné typy spoření si můžeme založit?
  3. Kolik existuje na českém finančním trhu bank?

Správné odpovědi:

1. běžný spořící, podnikatelský, termínovaný  účet
  2. spořící účet,  stavební spoření, doplňkové penzijní spoření, podílové fondy, přes životní pojištění
  3. 64 (k datu 31.1.2019)

Žáci byli odměněni medailemi a DVD. Paní ředitelce moc děkujeme za pěknou besedu.