Skoro jarní Zimování

Skoro jarní Zimování

18.02.2019
První Zimování jsme uspořádali v únoru 2015 a bylo součástí sportovních a společenských akcí pořádaných při příležitosti 50. výročí založení  školy v České Vsi. Osvědčený scénář programu pro děti a jejich rodiče se nemění, přizpůsobujeme pouze oblečení často nevyzpytatelnému počasí. V sobotu 16. února jsme odložili zimní bundy, přidali krém na opalování, sluneční brýle
a za hojné účasti si užili již 5. ročník společného sportování.

A i když Česká Ves poskytuje sportovní zázemí aktivním lidem všech generací, za zimními sporty jsme vyrazili výš do areálu Priessnitzových lázní.

Děti a jejich doprovod po přivítání a pohoštění čerstvě napečenými koláčky a čajem (pro rodiče máme vždy připravený  ten „veselejší“) čekala cesta bludištěm s plněním kvízů a úkolů (protože trochu toho učení jim my učitelé nenápadně pašujeme i do víkendových  akcí).

Pak se jednotlivé skupinky přesunuly na discgolfové „devítikošové“ hřiště a naučily se základní pravidla hry, jejímž cílem je dostat co nejmenším počtem hodů svůj disk do vzdáleného koše. Tyto kovové konstrukce jsou rozmístěny v lese a opravdu hodně daleko od startovací lajny, a tak při pokusech dostat svůj freesbee do koše se z lesa často ozývaly výkřiky překvapení a smích.

Pro chůzi na sněžnicích jsme letos neměli příhodné podmínky, sníh velmi rychle odtál, ale
o pohyb jsme děti neošidili.

Teploty za jasných nocí pod nulou, jaro za přivřenými  dveřmi a technologie chlazení kluziště umožnily uskutečnit hlavní sportovní aktivitu – bruslení. Sluncem prozářenou závěrečnou exhibici jsme si užili všichni včetně našich nových přátel z Ukrajiny, Nigérie, Maroka, Indonésie, Taiwanu a Číny, kteří na naší škole strávili týden v rámci projektu EDISON.

Jsme velmi rádi, že se na akce pořádané školou „chodí“, protože hlavním smyslem je podpora společně a aktivně stráveného volného času dětí a jejich rodičů. A dobrá nálada a energie se pak neztratí ani ve škole.

Tak brzy zase naviděnou, třeba v sobotu 13. dubna na Dni otevřených dveří na Základní škole v České Vsi.

Leona Steigerová

Fotografie
dsc_9787.jpg
dsc_9966.jpg