PROJEKTOVÝ DEN S DĚTSKOU KNIHOU v prvních ročnících

12.05.2019
Po celý den jsme v každém předmětu v prvních třídách věnovali alespoň část hodiny knížkám pro děti.

Kromě knih z vlastních zásob – ty si přinesly samy děti z domu - nám paní knihovnice z obecní knihovny nanosila do obou tříd hromady krásných dětských knih, se kterými jsme se v hodinách českého jazyka, matematiky a tělesné výchovy různým, často velmi netypickým způsobem bavili.

Děti hledaly knihy nejtlustější, večerníčkové, s největším počtem stran, s čísly nebo se jmény ve svém názvu. Porovnávaly ilustrace, velikost a hmotnost knížek, počítaly počty stránek. V tělocvičně si prvňáci vyzkoušeli s knihami různé pohybové aktivity jako např. knižní rozcvičku, chůzi s knihou na hlavě (ti, kdo si vybrali knihu brožovanou, to vyhráli!), lezení po kolenou s knížkou na zádech, slalom mezi knihami a jiné knižní krkolomnosti; zasloužilý tělocvikář, pan učitel Zbýňovec, nevěřil vlastním očím!

A to nejlepší nakonec: mnoho knížek skončilo v závěru našeho projektového vyučování v aktovkách začínajících čtenářů – a O TO PŘESNĚ ŠLO J

Mudrová, Gregrová