LÍPA = znak české státnosti

LÍPA = znak české státnosti

01.11.2019
Hrníček teplého čaje se specifickou vůní navodil příjemnou atmosféru … každý jsme usrkávali čaj ze svého oblíbeného hrníčku a přemýšleli, proč zrovna tenhle čaj k oslavám 28. října? A opět se našel! Jeden šikula ve třídě, který na to přišel, ostatním prozradil, z čeho je čaj uvařený a proč ho asi pijeme zrovna dnes …

 Po čajovém dýchánku jsme vybírali ten svůj správný list pro výtvarnou frotáž. Tvar srdce nám připomínal - ochotu, přívětivost, upřímnost, laskavost, štědrost, srdečnost, lásku, kamarádství, zdraví … Další hodinu jste tvořili o prastaré moudré lípě příběhy.

Nešlo nevyužít krásného počasí venku a rozděleni do týmů jsme se před školou rozběhli po různých stanovištích –

  1. Lípa na bankovkách a mincích… mimochodem, uhodli byste, na kterých dvou se lipový list vyskytuje?  (Nápověda – je to jedna mince a jedna bankovka J)
  2. Památná lípa v České Vsi stará stovky let – práce s knihou památných stromů na Jesenicku
  3. Práce s mapou – lípa v názvu měst, řek atd. v ČR
  4. Měření obvodu kmene lípy před školou

 Obohaceni o spoustu nových poznatků jsme si zahráli na klíčící semínko lípy, zacvičili si jógové cvičení Strom ve větru, zazpívali si od Svěráka Stromy … a odměnou bylo – no, co jiného, než  LIPO! ... i když to s lípou nemá opravdu moc společného J

Pavla Mudrová TU - 2.A