Sedmá C se čtením baví

Sedmá C se čtením baví

15.11.2021
Přesvědčit děti, aby četly, je už opravdu hodně velký přežitek. Dejte sedmákovi nebo osmákovi knížku a první otázka bude: „A kolik to má stránek?“

Není pro žáky problém udělat z Jana Nerudy Pavla Nerudu a z Ivony Březinové Boženu Březinovou. Také některé tituly se v hodinách literatury mění, např. Honzíkova cesta se změní na Honzíkův cestopis. Proto cesta do knihovny bývá pro učitele velkým dobrodružstvím, neboť neví, co ho čeká.

Děti ze sedmé C se do knihovny těšily. Lákalo je to, že si mohou půjčit knihy, zaregistrují se a stanou se čtenáři. A nejen to. V oddělení pro mladší čtenáře je překvapilo ohromné množství časopisů, komiksové knihy, encyklopedie, nádherně ilustrované knihy pro nejmenší čtenáře. Každá kniha má svůj příběh, ukrývá nová tajemství, osudy a povahy hrdinů.

A pak se to stalo. V knihovně bylo najednou ticho, necinkaly mobily, děti neštěbetaly. Vzaly si knihy a staly se alespoň na malou chvilku součástí příběhů. Byl to nádherný pohled, který nejednomu dospělákovi pohladí duši a učiteli českého jazyka dvojnásob.
Mgr. Ivana Svobodová Chocholová

Fotografie
kniha10.jpg
kniha9.jpg
kniha8.jpg
kniha7.jpg
kniha6.jpg
kniha5.jpg
kniha4.jpg
kniha3.jpg
kniha2.jpg
kniha1.jpg