Celé ČeskoVesko čte dětem

Celé ČeskoVesko čte dětem

14.06.2022
CELÉ  ČESKOVESKO  ČTE  DĚTEM  v roce 2022

Celé Česko čte dětem je projekt, který v České republice realizuje obecně prospěšná společnost stejného názvu. Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb prostřednictvím čtení.

V dobách před covidem jsme si  vždy  začátkem června  do školy zvali veřejně  činné postavy obce Česká Ves, které  přišly dětem povídat o svém vztahu ke knihám a k četbě, a potom jim „na pokračování“ předčítaly kapitoly z vybrané knížky. I když doufáme, že covidová omezení jsou minulostí, obnovujeme naši tradici jen pozvolna.

A proto jsme si letos pozvali jako hosty žáky naší školy, kteří rádi a hodně čtou. V prvním červnovém týdnu se  v naší  třídě   vystřídali postupně  čtenářští  nadšenci z  1., 2., 3. a 9.třídy, kteří čtvrťákům povídali o tom, jak se oni dostali ke knihám, proč, kde a jak často čtou; došlo  dokonce i   na vlastní  - komiksovou – tvorbu!!! Takže jim touto cestou děkujeme za návštěvu i  za jejich  zajímavé poznatky a zkušenosti a  těm zdatnějším také za čtení kapitoly  z knihy Miloše Kratochvíla  Pachatelé dobrých skutků: Puntíkáři.

K aktivitám společnosti Celé Česko čte dětem se letos připojili také naši prvňáčci, resp. jejich rodiče, prarodiče i sourozenci. Malí školáci si domů odnesli  Čtenářský deníček,  ve kterém mohou  jako posluchači  ohodnotit známkami  čtenářské výkony předčítajících (třeba rodičů), a ještě  zbude  dost místa na  nějaký obrázek. V září  nám  je  (snad)  přinesou do školy  ukázat . . .

Podrobné informace o projektu si můžete prohlédnout zde: https://celeceskoctedetem.cz/

Fotografie
cteni.jpg