Hejňácká Kavárnička 

Hejňácká Kavárnička 

04.10.2019
První z řady plánovaných Hejňáckých kavárniček, pro rodiče dětí vzdělávaných touto metodou, se podařilo zdárně uspořádat ve středu 2. října. Pro velký zájem ze strany rodičů jsme museli tuto akci soustředit do jídelny školy. 

Příjemný neformální podvečer proběhl v duchu Hejného principů: spolupracovalo se ve skupinách, diskutovalo se, řešily se různé úrovně matematických úloh, každý se mohl realizovat dle svých možností a zájmu, a ne jednou zaznělo ono potřebné a důležité „AHA“!

Co rodiče, na základě malé dotazníku, ocenili na Kavárničce nejvíce? Názornost, možnost  vyzkoušet si úlohy na vlastní kůži a získat praktické zkušenosti, otevřený přístup učitelů, spolupráci s dětmi z 5.třídy v roli malých učitelů, organizaci, občerstvení a kávu, možnosti diskuze, rady jak na domácí úkoly …

Co jim chybělo? Větší teplo, více času na řešení úloh (nemohli jsme některé od úkolů odtrhnout :-), příklady z vyšších ročníků. 

Co by chtěli rodiče na další schůzce? Podívat se na úlohy, které dětem dělají největší obtíže, řešit potíže s domácími úlohami, úlohy z vyšších tříd (tak my tedy příště rádi přitvrdíme :-).

A dle Vašich nadšených ohlasů nebudete na další Kavárničky příliš dlouho čekat, určitě se ještě v tomto kalendářním roce uvidíme

Fotografie
img_1322.jpg
img_1325.jpg
img_1334.jpg
img_1335.jpg
img_1350.jpg