Říjen ve školní družině

Říjen ve školní družině

29.10.2021
V říjnu proběhly ve školní družině dvě akce. Návštěva knihovny Vincenze Priessnitze a Cesta za poznáním fauny a flory.

V rámci Týdne knihoven jsme navštívili Knihovnu Vincenze Priessnitze v Jeseníku. Prohlédli jsme si prostory knihovny a byli jsme uvedeni do salónku. Tam nás čekalo milé překvapení – spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Seznámila nás se svými knihami a své vyprávění obohatila ukázkami pěkných ilustrací. Jak takové knihy vznikají? Co vše se z nich mohu dozvědět? Tyto a podobné otázky jsme pokládali a na všechny jsme dostali zajímavou odpověď.

Další akcí byl výlet s názvem Cesta za poznáním fauny a flory v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Prošli jsme Naučnou stezkou k Mechovému jezírku. Tam jsme si poslechli pověst O pastýři Gillovi. Cestou jsme poznávali chráněné rostliny a živočichy. Při zpáteční cestě jsme se zastavili i u pomníku Obětem 1. světové války. Následující den jsme ve školní družině měli připravené pracovní listy a připomněli si, co všechno jsme se dozvěděli o Národní přírodní rezervaci Rejvíz.V říjnu proběhly ve školní družině dvě akce.

Fotografie
knihovna-2.jpg
knihovna.jpg
Rejvíz 2.jpg
Rejvíz 1.jpg
knihovna 3.jpg