Snídaně školního parlamentu

Snídaně školního parlamentu

13.04.2022
Snídaně našeho parlamentu s panem starostou a vedením školy se konala na konci března na SŠ gastronomie, farmářství služeb v Jeseníku. A jak taková událost vlastně probíhá a co se na ní dělo?

Ve čtvrtek 31. 3. měli žáci školního parlamentu ZŠ Česká Ves možnost zažít speciální akci. Pan starosta Petr Mudra je pozval spolu s vedením školy na pracovní snídani. Na úvod jim paní ředitelka Silvie Pernicová představila školu. Potom přišel čas na samotnou snídani, na kterou se všichni celý týden těšili. Žáci zde měli možnost ochutnat výborné místní jídlo – palačinky, míchaná vajíčka, párky domácí výroby, koláčky... Po snídani přišel čas na pracovní záležitosti a pan starosta představil nový projekt pro tento rok. Jedná se o participativní rozpočet. V rámci školní soutěže mohou žáci navrhovat projekty na zlepšení školy, ty nejlepší pak obec podpoří finanční částkou a realizují se. Všichni členové školního parlamentu byli z akce nadšení. Těšíme se také na návrhy do soutěže a následující změny ve škole.