Návrat žáků do školy - 30. 11. 2020 - základní schéma

Vážení rodiče,
v pondělí 30. 11. 2020 se do školních lavic opět vrátí všichni žáci 1. stupně, žáci 9. ročníku a střídavě také zbývající třídy 2. stupně. Zde je základní schéma a pokyny:

Organizace výuky na ZŠČV od 30. 11. 2020

OBECNÉ INFORMACE:

Ranní vstup do školy pro žáky, kteří nenavštěvují ranní školní družinu, je umožněn od 7:40. Dohledem v šatně bude zajištěno, aby se děti neshlukovaly a vstupovaly do školy postupně.

Provoz školy se řídí běžnými pravidly se zvýšeným důrazem na dezinfekci prostor a zajištění rozestupů mezi skupinami. Povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu v budově je nařízena Ministerstvem zdravotnictví a nelze to na naší úrovni změnit.

Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je možný jen v důvodných případech a za minimalizování kontaktu s žáky.

1. STUPEŇ:
- výuka začíná v 8.00 dle běžného rozvrhu
- tělesná výchova se nevyučuje, ale bude nahrazena podle počasí venkovními aktivitami
- plavání neprobíhá
- informaci o drobných úpravách rozvrhu a časech ukončení výuky vám předají třídní učitelé (pro případ, že děti vyzvedáváte osobně a děti nepokračují ve školní družině).

2. STUPEŇ:
- výuka začíná v 8:00 dle běžného rozvrhu
- některé dny mají některé třídy zkrácené vyučování, nebo pozdější začátek (o tom vás budou informovat třídní učitelé)
- třídy 9. ročníku se budou vyučovat již naplno pouze prezenčně
- třídy 6. až 8. ročníku se střídají po týdnech - podle schématu v tabulce (od 30. 11. prezenčně 6. ročník, od 7. 12. prezenčně 7. a 8. ročník)

Pondělí 21. 12 a úterý 22. 12. jsou v pořadí třídy 7. a 8. ročníku, ale v tuto chvíli není jisté, zda výuka vůbec bude probíhat a v jaké formě (vzhledem k systému PES nebo očekávanému vyjádření MŠMT). Proto je v tabulce neuvádíme.

JÍDELNA
- obědy budou přihlášeny AUTOMATICKY všem dětem, které se v říjnu ve školní jídelně stravovaly a které nastoupí na prezenční výuku. Pokud to potřebujete jinak (odhlásit / přihlásit), pak kontaktujte vedoucího jídelny pana Švece obvyklou cestou
- prostorové uspořádání jídelny upraveno dle aktuálně platných pravidel pro společné stravování
- s časovým harmonogramem střídání tříd jsou učitelé seznámeni

ŠKOLNÍ DRUŽINA
- ranní provoz od 6:30 pouze pro 1. až 3. ročník
- odpolední provoz do 16:00 pro 1. až 5. ročník

ŠKOLNÍ KLUB:

- žáci z 1. stupně, kteří běžně navštěvují školní klub, budou přiřazeni k jejich třídě ve školní družině
- pro 2. stupeň není v provozu!

TĚLOCVIČNA
- zůstává uzavřena.