Informace k testování ve školách od 3. ledna 2022

02.01.2022
Po jednání vlády dne 29. prosince 2021 platí pro testování dětí, žáků a zaměstnanců škol a školských zařízení nová pravidla:

- Od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí.

- Testování se týká žáků jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc.

- V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor.

Co dělat, pokud bude mít vaše dítě ve škole pozitivní antigenní test?

- Pokud vyjde vašemu dítěti antigenní test pozitivní, není třeba kvůli žádance kontaktovat praktického lékaře. Škola vás bude informovat, jakým způsobem bude vašemu dítěti vystavena žádanka, a jak dále postupovat.

Věřím, že vše opět zvládneme společně a s nadhledem. V případě dotazů či nejasností kontaktujte školní asistentku paní Sedlákovou na tel. 584 428 170 a 737 101 907.

Přeji vše dobré v novém roce!
Filip Worm, ředitel školy