Vzdělávací BESEDY MŠ + ZŠ

Vzdělávací BESEDY MŠ + ZŠ

02.04.2024
V rámci března – měsíce čtenářů připravila letos obecní knihovna spoustu čtenářských březnových aktivit, tady je výčet:

1.3. - beseda se spisovatelkou M. Fišarovou

13.3. - návštěva MŠ Holanova v knihovně

14.3. - návštěva ŠD Písečná

19.3. - zahájení pravidelných úterků školního klubu v knihovně

20.3. - knihožrouti slaví světový den štěstí

22.3 - Noc s Andersenem v knihovně i ve škole (obě 1.třídy a 2.třída)

 

Určitě k nejpovedenějším akcím patřila beseda se spisovatelkou dětských knih Michaelou Fišarovou a hercem Miroslavem Reilem. Zúčastnily se jí děti 1. a 2.třídy a také předškoláci z MŠ Holanova. Paní Fišarová a její herecký kolega si pro nás přichystali krátké povídaní o knížce Kanálníčci, kterou už děti znaly – četli si ji letos v družině školáci i ve školce předškoláci. Poté jsme se pobavili krátkou dramatizací, při níž exceloval zejména M. Reil, výborně hlasově a mimicky vybavený herec, takže se bavily nejen děti, ale také jejich paní učitelky.

A na závěr si účastníci mohli koupit knížky M. Fišarové, pochopitelně i s věnováním a podpisem; velká spokojenost.

Ing. Kateřina Proske