Zápis do prvního ročníku pro školní rok 2025/2026

Zápis bude probíhat prezenčně spolu s vašimi dětmi v měsíci dubnu, přihlásit se budete moci online.

K ZÁPISU SE DOSTAVÍ RODIČE S:

• dítětem narozeným do 31.8.2019

• dítětem s odkladem povinné školní docházky z loňského roku.

RODNÝ LIST DÍTĚTE VEZMĚTE S SEBOU!

Rezervační systém, bude spuštěn online. V případě, že nevyužijete rezervační systém termínu v tabulce, budete v pořadí. Přednost mají rodiče a děti zapsané v rezervačním systému.

Dokumenty potřebné k přijetí do 1. třídy BEZ ODKLADU povinné školní docházky:

• vytištěná a podepsaná Žádost o přijetí do prvního ročníku

• občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Dokumenty potřebné k přijetí do 1. třídy S ODKLADEM povinné školní docházky:

•  vytištěná a podepsaná Žádost o odklad do prvního ročníku

• občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte

• doporučení poradenského zařízení (PPP nebo SPC) k odkladu školní docházky

• příloha Žádosti o odklad, vyjádření lékaře

• v případě cizinců kopie dokladu o dlouhodobém nebo trvalém pobytu v ČR a na jaké adrese.

Průběh zápisu do 1. třídy:

zákonný zástupce předá vytištěnou a podepsanou Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a doloží všechny výše uvedené dokumenty; zákonný zástupce s dítětem odchází do připravené třídy, kde bude paní učitelka formou přátelského pohovoru nad hračkami a obrázky sledovat citovou a sociální zralost dítěte, komunikační dovednosti, prostorovou orientaci, rozeznávání barev, početní představivost, kresbu, grafomotoriku apod. (připravené aktivity zaberou přibližně 20 minut); zároveň zákonný zástupce bude mít možnost pohovořit s pedagogem a poradit se např. o odkladu povinné školní docházky; po zapsání do seznamu, vyplnění přihlášky a splnění hravých úkolů mohou rodiče s dětmi odcházet.

Zákonní zástupci budou informováni (prostřednictvím přiděleného registračního čísla z rezervačního systému) o přijetí nebo o přijetí s odkladem povinné školní docházky.

Rozhodnutí o přijetí se nezasílá, bude zveřejněno na webových stránkách, vyvěšen na hlavním vchodu do budovy školy a obecní vývěsce.

Rozhodnutí o nepřijetí Vám bude doručeno doporučeně poštou.

O přijetí či nepřijetí dítěte k základnímu vzdělávání rozhoduje ředitel školy podle zveřejněných kritérií (viz. Základní informace a kritéria pro přijímání dětí k plnění povinné školní docházky). Na základě zákona č. 500/2004 Sb. Správní řád, § 36 odst. 3 mají účastníci obecně právo vyjádřit se před vydáním rozhodnutí ve věci k podkladům rozhodnutí.

PŘEDNOSTNÍ KRITÉRIA K PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ K PLNĚNÍ POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO ŠKOLNÍ ROK 2025/2026:

• žáci s místem trvalého pobytu ve spádovém obvodu ZŠ Česká Ves

• žáci, kteří byli v loňském školním roce zapsáni do ZŠ Česká Ves, a byl jim povolen odklad povinné školní docházky

• žáci z jiných školských obvodů až do naplnění kapacity tříd. (Přednostně ti, kteří již mají na ZŠ Česká Ves sourozence.)

• pokud nebude možno rozhodnout dle jednotlivých kritérií, bude rozhodnuto losem.