Koloběh - tělák nás baví

První soutěžní koloběžkové setkání škol o putovní pohár starosty obce

Koloběžka se stala fenoménem 21. století. Hračka, určená původně pro děti, které ještě nezvládají jízdu na kole, se vedle kola nebo běhu rychle stala součástí zdravého životního stylu a našla si nemalou skupinu příznivců. Koloběžky pronikají i do škol, kde rozšiřují možnosti sportovního vyžití dětí a ve svém projektu „Tělák nás baví“, je má zařazeny i základní škola v České Vsi.

Naše škola začala koloběžky používat již před třemi lety. Díky dotacím z projektu Euroregion Praděd jich má nyní dostatečný počet a
na netradiční hodiny tělocviku mohou vyrážet celé třídy. V uplynulých dnech jsme uspořádali prvnísoutěžní koloběžkové setkání škol, které v rámci projektu „Tělák nás baví“ využívají koloběžky jako součást hodin tělocviku.

Soutěžního klání o putovní pohár starosty obce Česká Ves se zúčastnilo devět škol z Čech, Moravy i Polska a cílem akce bylo vzájemné poznávání, sdílení zkušeností a zatraktivnění pohybu pro dnešní děti, které už tradiční hodiny tělocviku trochu nudí. Závody začaly hned ráno vzájemným představením, rozcvičkou a ukázkou trati, která měřila 1,7 km pro mladší a 3,2 km pro starší závodníky. V odpoledních hodinách pak čekal závodníky štafetový závod – některé týmy předávky zvládaly bravurně as elegancí, další nacvičovali předávku koloběžek přímo na bojišti. A protože máme smysl pro čest, fair play i pro humor, tak se štafetového závodu se zúčastnili a „trhli si nohou“ i pořadatelé a doprovod jednotlivých týmů. V jednom z nich si zazávodil i Marek Kostka ml. –
ředitel firmy KOSTKA – kolobka, s. r. o.

Absolutním vítězem se stala ZŠ Jeseník, která bude také po dobu jednoho roku opatrovat putovní pohár starosty, ve štafetě zvítězila
pořádající ZŠ Česká Ves a v závodě „recesistů“ si pro 1. místo přijel domácí tým složený z učitelského sboru ZŠ Česká Ves v čele s ředitelem Filipem Wormem. Všichni dospěláci si při dojezdu vysloužili bouřlivý potlesk i ovace žáků, což se jim za katedrou rozhodně nestane.

Organizátorům netradiční akce patří velké poděkování, všichni závodníci si za sportovnívýkony zaslouží obdiv a firma Kostka uznání za vstřícnost při zapůjčení potřebného počtu koloběžek. A protože úspěch akce byl velký, všichni zúčastnění si hned slíbili, že v České Vsi
se za rok sejdou znovu.

Fotografie
dsc_0694.jpg
dsc_0702.jpg
dsc_0708.jpg
dsc_0714.jpg
dsc_0764.jpg
dsc_0815.jpg
dsc_0816.jpg
dsc_0817.jpg
dsc_0818.jpg
dsc_0820.jpg
dsc_0829.jpg
dsc_0876.jpg
dsc_0879.jpg
dsc_0883.jpg
dsc_0890.jpg
dsc_0905.jpg
dsc_0918.jpg
dsc_0940.jpg
dsc_0941.jpg
dsc_0946.jpg
dsc_0951.jpg
dsc_0973.jpg
dsc_0978.jpg
dsc_0983.jpg
dsc_1025.jpg
dsc_1026.jpg
dsc_1055.jpg
dsc_1059.jpg