Naše škola se účastní projektu Ovoce do škol.

Projekt Ovoce do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvních až pátých ročníků základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy.

Ve školním roce 2009/2010 se projektu zúčastnilo 2 883 škol, tzn. 71% dětí v cílové skupině. Účast v projektu stoupá a ve školním roce 2011/2012 byla účast 3 243 škol (387 080 dětí), což představuje 85% dětí cílové skupiny.

Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství.  V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz , kde můžete nalézt zajímavé informace nejen pro školy (schválení dodavatelé, dodávané produkty, informativní příručka pro školy), ale také informace pro rodiče, děti a dodavatele.