Česká Ves – líheň sportovních talentů

V rámci Euroregionu Praděd realizuje škola od 1. 1. 2022 další mikroprojekt pod názvem „Florbal, sport a výlety“. S polskými partnery, kterými jsou UKS Trolik Opole a Gmina Praszka.

Obsahem projektu jsou pravidelné florbalové tréninky dětí od 5 do 16 let, 6 vzájemných turnajů ve třech věkových kategoriích, instruktážní tréninky běžeckého lyžování a poznávací akce Slezska na obou stranách hranice, formou společných výletů a návštěv zajímavostí, s cílem rozšířit znalosti o sousední zemi.

Ve dnech 19. a 20. 2. 2022 proběhl první dvoudenní florbalový turnaj ve sportovní hale v Jeseníku. Po přivítání všech účastníků panem Filipem Wormem zazněla hymna obou spřátelených zemí a turnaj mohl začít. V každé kategorii hrála tři družstva a to oba dny.

První den dosáhli největšího úspěchu naši nejmladší 7-9 let, kteří se umístili na prvním místě. V kategorii 10-12 let se družstvo České Vsi umístilo na druhé příčce. Nejstarší 13-16 let se po vyrovnaných utkáních umístili na prvním místě. Členové družstev obdrželi medaile, diplomy a poháry. Odpoledne, po skončení turnaje, se děti zúčastnily výletu na Červenohorské sedlo, kde proběhl nácvik klasického běhu na lyžích a rehabilitace v bazénu v České Vsi.

Druhý den byl zahájen přátelským turnajem trenérů a následovala bitva o uhájení pozic předchozího dne, což se povedlo.

Turnaje byly ke spokojenosti všech účastníků a po všech stránkách dobře připraveny.

Poděkování patří všem trenérům a organizátorům turnaje.